7 `second hand` stvari, ki jih nikoli ne smete kupiti

07. januar 2025

7 `second hand` stvari, ki jih nikoli ne smete kupiti

07. januar 2025
Foto: Instagram @vintageonhollywood
7 `second hand` stvari, ki jih nikoli ne smete kupiti

7 `second hand` stvari, ki jih nikoli ne smete kupiti

07. januar 2025
Foto: Instagram @madebylegacy

Nakupi izdelkov iz druge roke postajajo zavoljo trajnosti, unikatov željnih zbiralcev in tudi finančnega vidika vse bolj popularni. A teh stvari nikar ne kupite!

Četudi je lov na rabljene, unikatne in tudi dragocene izdelke o (absurdno) nizkih cenah zelo zabaven ter okolju in vaši denarnici zelo prijazen, pa je treba o določenih izdelkih dvakrat premisliti oz. jih bolje pustiti na polici. To so rabljeni izdelki, ki jih nikoli ne smete kupiti.

Spodnje perilo

Četudi gre za korzet priznane znamke, ki je bil malo nošen, ga nikar dajte v košarico. Ne vemo, če je sploh treba pojasnevati, zakaj ne. Rabljenega spodnjega perila pač ne kupujemo. Pika.

Posteljnina

Čeprav se jih da oprati, posteljnine, vzglavnikov in odej raje ne kupujte v trgovinah iz druge roke. Nikoli ne veste, kaj vse so preživele, da ne govorimo o številnih bakterijah, morebitnih ušeh ali stenicah ter plesni, ki se razvije v notranjosti vzglavnikov in odej pa jih niti ne vidite.

Foto: Pexels

Vzmetnice

Zaradi enakih razlogov kot posteljnine, je vzmetnice bolje kupiti povsem nove. Vzmetnice je še težje očistiti in dvomimo, da jih lahko tako očistite, da ne bo niti ene sledi, da je na njej spal opolen tujec. Poleg higienskega vprašaja je težava tudi podpora, saj so stare vzmetnice `uležane ` in vdrte, kar va ne zagotavlja kakovostnega spanca.

Kuhinjsko posodo

Ne mislimo običajne posode, ampak vintage, starinske izdelke, ki lahko vsebujejo svinec, ki je lahko zdravju škodljiv. Če niste prepričani, kje ali kdaj je bila posoda izdelana, lahko kupite komplet za testiranje vsebnosti svinca, s katerimi lahko ugotovite, ali vsebuje svinec. Nekatere stare teflonske posode lahko vsebujejo tudi perfluorooktansko kislino, ki je od 2015 prepovedana sestavina za izdelavo teflonske posode.

Foto: Instagram @valentinaferragni

Čelade

Vemo, da je nesmiselno zapraviti celo bogastvo za čelado, ki jo nosite nekajkrat letno, še posebej otroško, ki jo je pogosteje treba zamenjati, a vendar raje izberite novo. Čelade so zasnovane tako, da prenesejo velike udarce, zato jih je treba po določenem času zamenjati. Ni mogoče vedeti, koliko je bila rabljena čelada uporabljena in ali lahko ustrezno absorbira udarce ob padcu, da ne govorimo o higieni…

Luksuznih znamk brez potrdila o avtentikacji

Dananes so ponaredki resnično dobri, a tudi pri vintage izdelkih previdnost ni odveč, razen če va pristnost ne pomeni prav veliko. Preverjanje pristnosti starinskih ali starinskih luksuznih izdelkov je lahko sicer zelo zapleteno zaradi sprememb logotipa blagovne znamke in proizvodnih lokacij, a obstaja več cenovno ugodnih podjetij za preverjanje pristnosti in skupin na Facebooku, ki vam lahko pomagajo ugotoviti, ali je predmet pristen.

Foto: Instagram @cintiadicker

Naprave

Če rabljenega gospodinjskega aparata ali orodja ne boste mogli ustrezno preizkusiti, je to lahko loterija., Mnogo ljudi namreč prodaja na pol delujoče naprave ali pa so jih sami popravljali in ne veste, ali dovolj strokovno ali ne. Garancije navadno ne dobite, življenjska doba aparatov in naprav pa je vse krajša. Če gre za kakšen star model, boste težko dobili rezervne dele ali mojstra, ki bo to znal popraviti.

Avtor
Piše

Uredništvo

Style.Več novic