Raven trebušček ni odvisen le od redne in intenzivne vadbe, temveč tudi od številnih vsakodnevnih navad, katerim običajno ne posvečamo veliko pozornosti. Vsaj v povezavi s ploskim trebuščkom ne. A ta je odvisen od veliko več dejavnikov, kot si morda mislimo.
Tu je nekaj dejavnikov, ki lahko vplivajo na to, da bo vaš trebušček bolj raven:
- Pokončna drža. Z vedno pokončno držo spodbujamo nenehno delovanje trebušnih mišic. V kolikor radi pozabljate na lepo držo, si ustvarite opomnike na svojem telefonu ali pametni uri.
- Zadostno pitje vode. Dehidracija v telesu povzroča zadrževanje vode, kar lahko privede tudi do dodatnih centimetrov okoli trebuha, zato bodite čez dan pozorni na zadosten vnos vode.
- Redni obisk toaletnih prostorov. Večina žensk o tem sicer ne želi govoriti, vendar je dejstvo, da bi bilo potrebno veliko potrebo opravljati vsak dan ob približno enakem času, s čimer se izognete zaprtju in posledično napihnjenemu trebuhu.
- Uživajte probiotike. Tudi ta točka se nanaša na črevesje, saj probiotiki skrbijo za zdravje našega črevesja in celotnega organizma. In ne le to: probiotiki preprečujejo vnetja v črevesju, kar pomeni, da posledični ne preprečujejo le raka, temveč tudi marsikatero drugo bolezen.
- Jejte premišljeno. Verjetno poznate pravilo, da hrano prežvečimo vsaj desetkrat, preden jo pogoltnemo. Telo se mora nagarati, preden spusti hrano naprej, poleg tega pa je hitro goltanje nezdravo, saj tako v telo poleg hrane spustite preveč zraka.
- Odpovejte se žvečilnim gumijem. Z žvečenjem (kot s hitrim goltanjem hrane) vase spuščate odvečni kisik, kar povzroča napihnjenost trebuha. Če ste vajeni osvežilnih žvečilnih gumijev, jih lahko nadomestite z osvežilnimi bonboni.
- Vsak dan si vzemite 30 minut za hojo. Vsakodnevna hoja zmanjša tveganje za srčno-žilne bolezni, poveča kardiovaskularno pripravljenost, okrepi kosti, zmanjša telesno maščobo (seveda tudi tisto okrog trebuščka) ter poveča mišično moč in vzdržljivost.