Nahaja se v Knafljevem prehodu in prinaša pristne okuse domače kuhinje in nadaljuje tradicijo oživljanja slovenske kulinarične dediščine.

V času, ko v mestnem jedru prevladujejo mednarodne kuhinje, Ljubljančanka ponuja nekaj, kar mnogi pogrešajo in to je pristen okus domačnosti. Že nam se je zgodilo, da smo težko izustili turistom več kot dve restavraciji, ko nas na ulicah povprašajo za značilno slovensko hrano.
Od Slovenske Hiše do Ljubljančanke
Zgodba Ljubljančanke je pravzaprav stara že skoraj deset let, saj se je začela s Slovensko Hišo na Cankarjevem nabrežju. Nadaljevanje se je odvijalo z oživitvijo Figovca, ene najstarejših gostiln v Ljubljani, ki je v svojem poslanstvu združila vrhunske slovenske sestavine in avtentične jedi.


Novo kulinarično poglavje nekdanja Slovenska hiša piše z Ljubljančanko, prostorom, kjer se vsak gost počuti kot doma. “Ljubljančanka je prostor od lokalcev za lokalce, kjer ljubezen do slovenske kuhinje sreča sodobno gostoljubnost,” novo kulinarično destinacijo opisujejo lastniki.
Domače jedi, ki povezujejo generacije
Ljubljančanka je poklon tradicionalni mestni kuhinji, kjer se na krožnikih znajdejo dobro poznane jedi, Uživali boste lahko v okusih kranjskih klobas, idrijskih žlikrofov, štrukljev, filanih paprik, telečje krače, niso pozabili niti na tradicionalni ljubljanski zrezek.

Meni temelji na izbranih receptih, ki pripovedujejo zgodbo mestne kulinarike in domače kuhinje. Ponujajo jedi, ki jih Ljubljančani poznajo in obožujejo že desetletja, od krepkih mesnih jedi do okusnih prilog iz domačih sestavin. Tu se vsak grižljaj vrača h koreninam, k tistemu občutku pristnosti, ki ga dajejo le najbolj skrbno pripravljene jedi.

Njihova filozofija se ne konča le pri slovenskih okusih, sodelujejo predvsem z majhnimi kmetijami in pridelovalci. Verjamejo, da se iskrena predanost in trud okusita v vsakem grižljaju in da jedi niso zgolj hrana, temveč zgodbe, ki jih pišejo generacije slovenskih družin.

Vsak krožnik je darilo slovenski kulinarični tradiciji, vsak obrok pa priložnost za raziskovanje nepozabnih okusov. Slovensko tradicijo dopolnjuje tudi pisan interier, ki sloni na živo rdeči barvi, tradicionalnih motivih vezenin ter nostalgičnih krožnikov in kockastih pogrinjkov.
