Vizualni pripovedovalec Marcus Byrne je z uporabo programske opreme za ustvarjanje slik umetne inteligence (AI) običajne gospodinjske aparate pretvoril v prave umetnine – s pomočjo arhitekturne estetike Antonija Gaudíja.
Grafični oblikovalec na novo predstavlja vsakodnevne predmete, ki izhajajo iz živahnih zapletenih oblik slavnega katalonskega arhitekta. Slogi dvajsetega stoletja, kot so neogotika, art nouveau in modernizem, ki so značilni za Gaudíjeve modele, se odražajo v slikah, ustvarjenih z umetno inteligenco, skozi žive barve in prosto tekoče oblike, podobne koralam.
Serije digitalne umetnosti so ilustrirane s postopkom kombiniranja priljubljene programske opreme za pretvorbo besedila v sliko, Midjourney in Photoshop.
Serija, ki posnema Gaudíjev prefinjeni arhitekturni slog, prikazuje tekoče oblike in teksturirane površine, ki spominjajo na naravne drevesne in jamske organske formacije.
“Živimo v dobi Appla in Tesle z minimalnim dizajnom,” ugotavlja digitalni umetnik in strokovnjak za fotošop. “Vse avtomobilske znamke imajo podobne modele in logotipi podjetij so odstranjeni, da bi lahko živeli v majhnem vesoljskem svetu mobilnih naprav,” še dodaja.
Serija digitalnih ilustracij se vrača k živahnim, večbarvnim kreacijam s keramičnimi mozaičnimi ploščicami in vitraži. Umetniška dela, ustvarjena z umetno inteligenco, tvorijo organske vsakodnevne predmete ukrivljene oblike v pisanih vzorcih.