Teorija zažganega toasta, ki je nedavno preplavila družbena omrežja, pravi, da nas lahko majhne nevšečnosti pripeljejo do nečesa boljšega.
Marsikdo verjame, da se vse zgodi z razlogom, ki je pogosto izven našega nadzora. Trenutna težava lahko tako dejansko deluje v našo korist.
Če zažgemo toast in porabimo deset minut za pripravo novega, nas to morda potencialno reši pred prometno nesrečo, ki bi se lahko zgodila, če bi se od doma odpravili deset minut prej.
Se vse res zgodi z razlogom ali le optimistično iščemo način, kako opravičiti določene situacije in jim dati globlji pomen?
Študije kažejo, da imajo optimistični ljudje manj problemov s tesnobo, večjo mero odpornosti v težkih okoliščinah in nižjo stopnjo umrljivosti. Takšen način razmišljanja pa je lahko izziv, saj so naši možgani naravno nagnjeni k negativnemu razmišljanju, saj nas ščitijo tako, da se pripravijo na najslabše možne scenarije.
Kako prakticirati “teorijo zažganega toasta”?
V stresnih situacijah se osredotočite, vadite dihalne tehnike in poskusite na situacijo pogledati pozitivno. Če se naučimo videti dobro stran v vsaki situaciji, lahko močno vplivamo na naše splošno zdravje in kakovost življenja.