Silk & Fizz, novi ljubljanski bar, kjer se koktajli mešajo z osebnostjo

20. maj 2025

Silk & Fizz, novi ljubljanski bar, kjer se koktajli mešajo z osebnostjo

20. maj 2025
Foto: Instagram @silk_and_fizz
Silk & Fizz, novi ljubljanski bar, kjer se koktajli mešajo z osebnostjo

Silk & Fizz, novi ljubljanski bar, kjer se koktajli mešajo z osebnostjo

20. maj 2025
Foto: Instagram @silk_and_fizz

Ljubljana ima novo `it` destinacijo za vse ljubitelje koktajlov in urbanega utripa mesta. 

Silk & Fizz ni zgolj še en bar, ampak je prostor, kjer se prefinjen okus sreča z sproščenim vzdušjem, ki te v hipu prevzame. Za to, da se boste tja z veseljem vračali, sta odgovorna Gal Pilko in Jan Križaj, znana obraza ljubljanske bar scene. Z njima smo poklepetali o koktajlih za dušo, začetniških spodrsljajih in tem, kdo bi bil njun sanjski gost.

View this post on Instagram

A post shared by SILK and FIZZ (@silk_and_fizz)

Trije občutki, ena izkušnja

Če bi morala Silk & Fizz opisati v treh besedah, bi to bile: sproščeno, moderno in gostoljubno. Ambient je trendovski, a topel. Poudarek ni zgolj na koktajlih, ampak na celotni izkušnji, od glasbe do pogovora ob šanku, do neomejene zaloge kokic, s katerimi nas razvajajo ob pijači. Namen? Da se gostje počutijo kot doma, a z dodatkom “wow” efekta.

Foto: Instagram @silk_and_fizz

In kakšen je njun koktajl za dušo? Gal prisega na osvežilno Palomo s tequilo in grenivko, Jan pa raje izbere eleganten Freezer Martini. Čeprav priznavata, da si po napornem dnevu najraje privoščita kar pivo in viljamovko. Pristno? Zelo.

Sanje, ki še rastejo

Kaj je bil sploh prvi impulz za Silk & Fizz? Gal in Jan priznata, da sta bila dolgo na “lovu” za barom, v katerem bi se lahko sproščeno družila s prijatelji, uživala v dobrih pijačah in ko sta ugotovila, da tak prostor v Ljubljani pravzaprav ne obstaja, sta se odločila, da ga ustvarita kar sama.

“Ne bi še govorila o uspehu, šele dobro smo začeli,” povesta brez olepševanja. A z jasno vizijo in ljubeznijo do tega, kar delata, se jima je končno vse poklopilo. Dolgo sta iskala pravi prostor, z leti nabrala izkušnje in počakala na pravi trenutek.

Danes sta prepričana: “Če z najino vizijo in delovno etiko ne bo uspelo, potem mogoče Ljubljana še ni pripravljena na naju,” dodata v smehu, a s tisto samozavestjo, ki jo imajo lahko le ljudje, ki resnično verjamejo v to, kar ustvarjajo.

Foto: Instagram @silk_and_fizz

Perfekcionista po duši še vedno lovita zadnje minute pred odprtjem in pa vsak detajl pilita sproti. “Za zdaj je vsak kotiček še nekakšen mini ‘fail’, ker želiva, da je vse popolno.”

Andy Warhol na koktajlu?

Na vprašanje, koga bi povabila na koktajl večer, imata Gal in Jan precej slikovite ideje. Andy Warhol bi dobil koktajl z arašidovim maslom in banano, Anthony Bourdain bi srkal Dirty Martini-ish, medtem ko bi Gordon Ramsay verjetno podelil kakšen začinjen komentar ob Bartenders Lunch koktajlu.

Foto: Instagram @silk_and_fizz

Silk & Fizz ni le še en koktajl bar. Je prostor, kjer se dobra pijača prepleta z energijo, humorjem in šarmom dveh entuziastov, ki vesta, kaj delata. Pridite na Palomo, ostanite zaradi vibe-a. Ljubljana, končno si dobila prostor, ki ti res paše.

Avtor
Piše

Katarina Mljač

Style.Več novic