Kdaj ste nazadnje izmerili svoje stopalo? Kot poroča The Wall Street Journal, kar polovica Britank nosi napačno številko obutve. V raziskavi, ki je zajela 2000 ljudi, so otropedi ugotovili, da je tretjina moških in polovica žensk že kupila čevlje, ki jim niso bili prav, a so jih vseeno nosili.
Čeprav to ne zveni kot velika težava, ima neprimerna, premajhna ali prevelika obutev posledice za vso telo. Pride lahko do deformacije nožnih prstov, krčev in kroničnih bolečin v stopalih, premajhna obutev pa je lahko tudi razlog za glavobole in bolečine v hrbtenici.
Zato je res pomembno, da nosite obutev, ki se vam dobro prilega na stopalo in v kateri lahko udobno stojite oziroma hodite. Pri poskušanju čevljev v trgovini, sploh, če vam je na voljo izkušena svetovalka, se to najbrž ne bo zgodilo, težave pa nastopijo pri kupovanju čevljev preko interneta, v spletnih trgovinah.
Kaj storiti?
Lahko si pomagate tako, da svoje stopalo izmerite: vzemite prazen list papirja in postavite nanj stopalo v sedečem položaju, bodite pozorni, da je površina ravna. Vzemite svinčnik in občrtajte stopalo, potem pa z ravnilom izmerite dolžino ter širino stopala.
Po naslednji tabeli boste vedno kupili pravo številko:
- št. 36 = 23 cm
- št. 37= 23,8 cm
- št. 38 = 24,5 cm
- št. 39 = 25 cm
- št. 40 = 25,5 cm
- št. 41 = 25,7 cm
- št. 42 = 26 cm
Uživajte v naslednjem nakupu! A če so vam čevlji preveliki ali premajhni, preširoki ali pretesni, jih vsekakor vrnite nazaj tja, kjer ste jih kupili. Tako boste veliko naredili tudi za svoje zdravje.